Nieuwsbrief

Samenvatting blogtour: Het huis onderaan de klif

22-09-2021

Op 14 augustus verscheen Het huis onderaan de klif van Sharon Gosling bij uitgeverij Zomer & Keuning. Een heerlijke romance om bij weg te dromen. We volgen in dit boek chef Anna die na een verbroken relatie van twintig jaar klaar is voor een nieuwe start. Ze verhuist naar Crovie, een klein vissersdorpje aan de oostkust van Schotland. Ze heeft meteen spijt-

Benieuwd wat onze tien bloggers van Het huis onderaan de klif vonden? Lees dan snel verder.

Personages

In Het huis onderaan de klif volgen we het verhaal van chef Anna. Volgens Akke Froukje (Bookaholic) wordt Anna goed geïntroduceerd: ‘We lezen over hoe ze haar leven heeft geleefd en wat haar nieuwe plannen zijn.’ Ze had hoge verwachtingen van het dorpje en is daardoor teleurgesteld bij aankomst. ‘Ze moet nog wennen maar wanneer ze vrienden heeft gemaakt voelt ze zich een stuk beter,’ vertelt Melanie (Bookstamel). Ze vervolgt dat deze vrienden allemaal een eigen karakter en verleden hebben. Toch smelten deze personages super mooi samen en passen ze stuk voor stuk in dit betoverende verhaal. ‘Ik kon me goed inleven in Anna,’ vertelt Paris (Books and Paris), Anna’s twijfels, gevoelens en gedachten waren zo goed beschreven.’ Danielle (Daantjuhsbooks) had het gevoel dat Anna een vriendin van haar zou kunnen zijn. 

Hoewel elke blogger Anna goed beschreven vond was ze niet iedereens favoriete karakter. The Reading Twins waren enorm fan van jonge Robbie, het zoontje van oude Robbie. Ze vond hem ontzettend enthousiast en ondernemend. ‘Je krijgt spontaan zelf zin om met zijn excursies mee te gaan.’

Verhaal

Femke (Fem leest) vond het boek een genot om te lezen. ‘Vanaf de eerste bladzijde word je meegenomen in het avontuur dat Anna tegemoet gaat.’ Ze werd tijdens het lezen verliefd op het dorpje Crovie en haar inwoners en vind dit boek een echte aanrader als je een op-en-top feelgood nodig hebt. Het is misschien wel een bekend plot, maar Sharon heeft het steengoed uitgewerkt vindt Marouscha (Leeshoekje). ‘Dit boek heeft diepgang, sterke personages en ook een flinke portie drama. Het leven aan de Schotse kust wordt niet geromantiseerd. Er wordt juist veel aandacht besteed aan de keerzijde van een dergelijk bestaan.

Schrijfstijl

Sharon Gosling heeft talent om de lezer te doen voelen alsof ze zelf in het boek zitten. ‘Sharon heeft de sfeer van Schotland zo goed omschreven in dit boek,’ vertelt Maya (Bookdragon), ‘Ik ben sinds september 2019 niet meer op reis geweest maar dit gaf mij echt het gevoel alsof ik weer in mijn favoriete land was.’

Akke Froukje (Bookaholic) vindt de schrijfstijl van Gosling heel prettig. ‘Ze heeft een beeldende schrijfstijl. Ik kon me zo voorstellen hoe het dorpje Crovie eruit ziet.’ Tijdens de storm leek het net alsof je zelf in de storm zat, schreef ze: ‘Je hoorde nog net niet de regen op je raam kletteren.’

Leeservaring

‘Dit is een boek om binnen één dag uit te lezen vindt Danielle (Daantjuhsbooks). Jaimy (Eat Sleep Read) laat zelden een traan om een verhaal. ‘Dit verhaal zat echt vol met ups en downs. Het is zo goed omschreven dat je het gevoel hebt dat het je zelf aangaat.’ Je hoopt heel erg dat alles goed komt met iedereen wanneer je dit verhaal leest. De bloggers vonden het ook heel leuk om te lezen over de geschiedenis van het dorpje. Dit gaf een extra dimensie aan het verhaal volgens hen. Sabine (Pukster) besloot om na het lezen van dit heerlijke boek snel aan de slag te gaan met gembercake. En zij was niet de enige blogger die aan het bakken/koken is geslagen. Benieuwd naar de volledige blogs? Kijk dan op onze website.

Het huis onderaan de klif


In Het huis onderaan de klif van Sharon Gosling is chef Anna na een verbroken relatie van twintig jaar toe aan een nieuwe start. Ze verhuist naar Crovie, een klein vissersdorpje aan de oostkust van Schotland, maar eigenlijk heeft ze meteen spijt. Zodra ze het dorp en de mensen beter leert kennen, vindt ze ook zichzelf en haar liefde voor koken weer terug. Ze besluit haar keuken om te toveren in een kleine lunchclub. Haar leven lijkt eindelijk weer de goede kant op te gaan, zolang niets haar nieuwgevonden geluk verpest… Het huis onderaan de klif is een heerlijke romance om bij weg te dromen. Voor de lezers van Katie Forde en Santa Montefiore.


>